Mijn paard probeert me te bijten als ik de porcupine game doe. Nog iemand problemen hiermee? Wat doe je er tegen?
Mijn paard probeert me te bijten als ik de porcupine game doe. Nog iemand problemen hiermee? Wat doe je er tegen?
Ben pas in oktober met NH begonnen. Sta altijd open voor tips.
Doe je de porcupine met je hand of met de CS?
Met de CS vergroot je al de afstand paard - mens.
Willen is kunnen, zolang er maar koffie is.
Met mijn hand en met de cs. Als ik zijn achterhand wil wegduwen sta ik naast zijn schouder en zou hij me gemakkelijk kunnen bijten. Hij heeft het nog nooit echt gedaan maar heeft heel dikwijls de intensie en het is niet leuk.
Ben pas in oktober met NH begonnen. Sta altijd open voor tips.
Probeer eens ergens anders te gaan staan. Naast de schouder staan als je de achterhand wegduwt lijkt me, vooral in het begin, best onlogisch voor je paard.
misschien wel, maar het maakt eigenlijk niet uit waar ik sta of wat ik doe. Het is allemaal niet naar zijn zin denk ik. Hij heeft een half jaar niks moeten doen en al wat hij nu moet doen is te veel. ook als ik hem achterwaarts wil doen gaan naast mij, probeert hij te bijten. het is net of hij steeds gefrustreerd is.
Ben pas in oktober met NH begonnen. Sta altijd open voor tips.
Misschien is hij dat ook welSommige paarden zijn niet gewend om 'plaats te maken' voor mensen. Wanneer ze dit wel wordt gevraagd, doen ze dat niet zonder een vorm van protest.
Ik zie het bij mijn pony ook. In het begin beet hij vaak, later steeds minder. Als ik nu iets doe wat onze relatie ter discussie brengt, begint hij weer wat te bijten. Hiermee test hij uit of hij dit ongestoord kan doen. Zo ja, dan heeft ie punten gescoord en zal hij het blijven herhalen.
Het blocken wat in de paketten staat beschreven, is een optie. Je paard kan je zo niet bijten en je stelt je sterk op doordat je je niet van je stuk laat brengen. Bij mijn pony werkte het blocken niet, of iig niet voldoende om me blauwe plekken te besparen. Ik besloot om het aan te pakken zoals ik ook had gedaan als in mn pre-parelli tijd.
Namelijk een knal verkopen als hij nog in mn buurt was, maar zonder boos te worden. En het werkte, ook al vind mr.Parelli het geen goed idee. Ik was het bijten zat, het deed me pijn en ik wilde er direct een einde aan maken. Na een maand hardnekkig te hebben geblockt, heb ik het zo binnen een week opgelost.
Een verademingdat zeker.
Is ith a earthquake?! ____________
_____________ Is it Thor, the GOD of the Thunder?!
Oooh no no! It's unbelievable! Its tha Bie Ba Borus!!!
idem!
May the horse be with you!
Als een paard mij bijt, dan geef ik een trapje op zijn voorbeen. Zeker niet te hard ofzo. En niet naar hem kijken. Zo kan je bijten heel snel afleren want het paard linkt het bijten aan een ongemak op zijn been. Het is zelf zo dat hij als hij het in zijn hoofd krijgt om te bijten na een tijd eerst naar zijn been kijkt, en dan zelf niet meer bijtZo ziet hij jou ook niet als diegene die hem ongemak bezorgt, wat dan ook geen agressie tegenover jou uitlokt. Dus samengevat, niet naar hem kijken, gewoon jouw been tegen zijn voorbeen plaatsen, niet trappen zoals je op een bal zou doen, maar eerder eens goed raken. Zeer effectief...
Horses and Live, It's all the same to me...
http://137.224.239.40/nh/forum/viewtopi ... highlight=
Hier staan ook nog tips!
[size=16pt]Fijne spullen voor paard en ruiter: www.mzm-geestig.nl[/size]
[size=12pt][color=purple][b]
In geval van pogingen tot bijten komt het paard in kwestie in aanraking met mijn elleboog of vuist. Werkt prima, een keer is vaak al voldoende.
Het paard van mijn vriendin (niet zo intelligent) blijft het proberen, maar nadat ik een fikse beet had geïncasseerd heb ik direct haar neus gepakt en hierin flink geknepen. Sindsdien bijt ze mij niet meer. Niet dez Parelli's misschien, maar soms moet je wat.
*Sometimes to keep it together, you've got to leave it alone*
Wij zitten hier met hetzelfde probleem.Yugioh bijt in alles en gaat er ook mee door tot je er werkelijik flauw van bent. Bodyblocks hebben ook bij hem geen effect.Ik ben nu ook weer overgestapt naar de manier waarop ik het voor parelli zou doen. De genadeloze knal om het zo maar te zeggen.Hij is gewoon niet snel onder de indruk en de bodyblocks zeggen hem weinig.Hij ziet het als een spelletje mijns inziens en probeerd alleen weer nog sneller te zijn.
Een ander paard zou het ook niet tolereren en uithalen denk ik dan. En nadat hij mij ene keer in mijn hoofd beet toen ik gebukt stond om een borstel uit de poetskist te pakken vond ik het wel welletjes .
Natuurlijk sla ik hem niet in elkaar ..dit even voor de goede orde![]()
It thakes wings to make miracles happen....
Voor het geval niet de moeite genomen wordt om eerder genoemde link aan te klikken:
Oorspronkelijk Geplaatst door nienke07
[size=16pt]Fijne spullen voor paard en ruiter: www.mzm-geestig.nl[/size]
[size=12pt][color=purple][b]
Ik heb dat ook geprobeerd, friendly game in/ met zijn mond, maar volgens mij vond hij het helemaal niet erg, ik heb dat meerder keren zeer vaak 5-10 minuten gedaan, maar het hielp niet. Ik zit nu te denken aan een klein waterpistooltje, dat ik dan een keertje 'pieuw pieuw' doe. Dit is niet echt al te dier onvriendelijk toch?
5 tot 10 minuten is wat weinig voor de eerste keer.. Let er op dat je release geeft als hij ontspant en stopt met proberen je vingers uit zijn mond te halen!!! Duurde bij ons de eerste keren zeker een kwartier!
[size=16pt]Fijne spullen voor paard en ruiter: www.mzm-geestig.nl[/size]
[size=12pt][color=purple][b]
De methode die je toepast om van het bijten af te komen, hangt af van het soort paard dat je hebt. Bij een zwaar left brained paard met veel playdrive zoals die van mij, had de "in je mond stop methode" geen zin, terwijl het bij andere paarden heel goed werkt.
Wat bij mijn paard goed werkte:
1. backing cures biting. Bijt hij? Yo-yo achteruit (zet hem op zijn plek). Bij procupine op zijn borst beet mijn paard altijd ontzettend in de stick. Ik ging dan onmiddellijk door naar een fase 4 en wanneer hij een goede pas achteruit zette plus de stick uit zijn mond liet (gebeurt meestal tegelijkertijd) meteen een release.
2. een natural stalling. Hij kon zijn energie en speelsheid niet goed kwijt in de stalling waar hij stond en reageerde die dus op mij af. In zijn nieuwe stalling staat hij 24 uur per dag op de wei (met schuilstal) en wordt hij door de kudde opgevoed.
Ik hoop dat je hier wat aan hebt. Ik had zelf een paard waar ik helemaal wanhopig van werd door zijn gebijt. Dat is nu helemaal over. Dus het kan!
Bladwijzers