Wanneer ik 's ochtends de stal in kom en mijn appie-meissie Ginny wakker word, hoest ze zo 5 á 6 keer. Niet altijd volgt er een bries achteraan, soms wel, met een snottebel.
Dit doet ze nu al een paar weken. Mijn ouwetje Heather van 26 hoestte veel erger, kwam echt slijm bij kijken.
Bij beide paarden heb ik de DA laten komen, geen koorts, alleen Heather kreeg Ventipulmin en een antibioticakuur. Zij is nu van de hoest af en lijkt weer helemaal oke. Volgens de DA een stofallergie.
Ginny echter wilde hij niets aan doen, was volgens hem niet nodig.
Toch maak ik me enigzins zorgen. Ze heeft dit in de drie jaar dat ik haar heb eigenlijk nooit eerder gedaan. Ze hoest ook alléén maar 's morgens, als ze 'wakker' word. Ze gaapt dan en hoest, gaap -hoest - gaap -hoest enz.
Tijdens het werk hoest ze niet, in de wei ook niet....ik sta voor een raadsel.
O ja, ze staat op vlas.
Iemand ervaring met een paard dat alleen 's ochtends hoest ?
Bladwijzers