Vorig jaar ben ik voorzichtig begonnen met het zadelmak maken van Yasmine. In de zomer dat ze vier werd reed ik zo 2x keer per week een half uur. Afgelopen winter hebben we vooral veel gestapt, veel stuurwerk gedaan en ook maar zo 2 x per week. Nu pas zijn we watan het draven en af en toe een galopje aan het oefenen.
Ik ben erg voorzichtig geweest met haar belasten.
Mijn vraag: vanaf welke leeftijd kan je wat vaker en wat langer rijden? Wat is verantwoord?
Naast het rijden ( ook bitloos freestyle) wandelen we, doen we veel grondwerk, schriktraining, loswerken, longeren, vrijheidsdressuur enz.
Maar het rijden is nog steeds 2 x max 30/ 40 minuten.

Antwoord met Citaat

. (met gewoon volwassen paarden, niet specifiek aan het inrijden) Gelukkig is dus niet per se de hoeveelheid training die maakt of je paard vooruit gaat, maar vooral de effectiviteit van je training (en heb ik gewoon geluk met een geweldig leuk paard natuurlijk
). Dat werkt in "ons" (als in wij als voorzichtig inrijdende mensen) geval in ons voordeel denk ik dan maar, als we weining willen rijden en er goed over nadenken hoe we dingen opbouwen. Meer rijden is ook in dat opzicht niet eens per se beter dus.
).

Bladwijzers