Pagina 1 van de 2 12 LaatsteLaatste
Resultaten 1 tot 15 van de 20

Topic: eten eten en nog eens eten.

  1. #1
    Actief Forumlid kimmy1985's Avatar
    Aangemeld
    Mar 2005
    Locatie
    huissen
    Leeftijd
    39
    Berichten
    105

    eten eten en nog eens eten.

    Ik ben pas geleden begonnen met parreli.
    maar ik heb geen bak tot mijn beschikking.
    Maar wel een wei maar als ik in de wei aan het grond werken ben, dan ben ik drukker met zijn hoofd uit het gras aan het houden dan iets anders.
    Maar hoe los ik dat nou op, nu geef ik steeds rukjes aan de leadrope maar dat is echt onbegonnen werk.

  2. #2
    Actief Forumlid shetfan's Avatar
    Aangemeld
    Jan 2005
    Locatie
    Culemborg
    Berichten
    1.987

    Re: eten eten en nog eens eten.

    Net zoals met de 7 games kan je het beste met fases werken.
    Ik heb ook een vreselijke vreetlustige tinker en mijn fases zijn: touw omhoog-druk zetten-met stick op grond tappen tot onder zijn neus-tik op de bibs.

    Het verschilt denk ik een beetje per paard welke fases je moet gebruiken, maar het is heel belangrijk om consequent te blijven.
    En om het voor je paard leuk te houden zou ik hem ook af en toe laten grazen. Dit doe ik door zijn hoofd naar beneden te porcupinen en over het gras te "aaien". (en geloof me, zo'n "commando" zit er snel in hoor ).
    'T is niet makkelijk om het voor elkaar te krijgen vind ik, maar houd vol, en wees niet bang om "te hard" te zijn. Je kan maar beter heel duidelijk zijn zodat hij tenminste weet waar hij aan toe is.

    Succes!

  3. #3
    Actief Forumlid P a i s's Avatar
    Aangemeld
    Nov 2004
    Locatie
    Leeuwarden
    Berichten
    2.278

    Re: eten eten en nog eens eten.

    Zorg dat eten helemaal niet zo leuk is als je met hem bezig bent. Sommigen op het forum tikken in fases op de schoft maar bij mijn paard werkt dit niet. Ik golf het touw eerst wat op en neer, en dan steeds harder. In het begin stond ik dan wel op den duur met volle kracht aan dat touw te slingeren. Dan deed hij zn hoofd nijdig omhoog, draafde een paar passen, en ging weer eten. Maar de aanhouder wint, nu hoef ik alleen het touw nog wat te laten bewegen en doet hij braaf zn hoofd omhoog.
    Hij mag best even eten als ik bijvoorbeeld het hek voor hem open doe, maar ik wil wel dat hij metteen ophoud als ik hem dat vraag.
    Is ith a earthquake?! ____________
    _____________ Is it Thor, the GOD of the Thunder?!

    Oooh no no! It's unbelievable! Its tha Bie Ba Borus!!!

  4. #4
    Actief Forumlid Nicolien's Avatar
    Aangemeld
    Apr 2004
    Locatie
    Alkmaar
    Berichten
    1.108

    Re: eten eten en nog eens eten.

    Ik parelli ook altijd in een wei(met veel meer gras dan op de wei waar ze nu staan). En ik gebruik sinds de cursus van Birger zijn stop-gras-eten methode. Ik quote even een stukje wat Sandra heeft geschreven over het graseten: 'Hij zei: je moet het zo zien. Een paard zijn leven hangt af van de leider. Zodra de leider aangeeft dat er ergens gevaar is, dan is er geen tijd voor discussie, dan moet je maken dat je reageert, als paard. Stel, jij bent de leider van je paard. je paard let totaal niet op jouw en ziet alleen maar gras. Jij waarschuwt hem: pas op er gaat een bliksem inslaan, precies waar jouw kont staat, door naar zijn achterhand te kijken. Maar ja, je paard ziet dat niet want die ziet alleen gras. Tja, dan slaat de bliksem in op zijn kont (tik met de CS) Paard kijkt op: huh, wie deed dat??? Wat was dat??? Jij kijkt om je heen: geen idee, ik niet hoor. Paard gaat weer grazen, gebeurt er hetzelfde. En weer en weer. Tot hij zich realiseert van: he, als ik naar mn baas kijk, dan slaat de bliksem niet in. Laat ik dus maar op mn leider letten. '.
    En dit werkt dan ook echt enorm goed! Ik laat m'n paard nooit grazen tussen het grondwerk en rijden door, af en toe alleen na het rijden.
    Soms moet ik nog 1 keer de bliksem in laten slaan, maar dan is het gras eten daarna ook echt over.

  5. #5

    Re: eten eten en nog eens eten.

    dan ga ik de bliksem ook maar es laten inslaan.....

  6. #6

    Re: eten eten en nog eens eten.

    Citaat Oorspronkelijk Geplaatst door Morrie
    dan ga ik de bliksem ook maar es laten inslaan.....
    Haha, bij die van mij werkt dat niet hoor! Die kijken met één oog naar de leider als ze vreten, en zien meteen als ik mijn cs optil om de bliksem te laten inslaan. Ik doe het in fases:
    eeuh roepen=fase 1,
    op hals tappen (zachtjes) = fase 2,
    op hals tappen (hard)= fase 3,
    tegen mond aantikken= fase 4

    Consequent volhouden, en nu hoef ik nooit meer verder dan fase 2.

  7. #7

    Re: eten eten en nog eens eten.

    zo doe ik het nu ook, maar ik ga die blikseminslag eens proberen, ik heb het gevoel dat dat kwartje eerder valt....

  8. #8
    Actief Forumlid kimmy1985's Avatar
    Aangemeld
    Mar 2005
    Locatie
    huissen
    Leeftijd
    39
    Berichten
    105

    Re: eten eten en nog eens eten.

    Nou dat met die stick tikken op de grond tot onder de neus helpt niet bij hem, gisteren heb ik hem er zelfs er een tik nou ja flinke tik meer tegen de neus gegeven. maar hij keek nog niet eens even.
    Maar dat van de bliksem in laten slaam zal ik eens proberen.

  9. #9

    Re: eten eten en nog eens eten.

    iets zegt me dat het vandaag gaat bliksemen hier en daar.......

  10. #10
    Actief Forumlid Miss_me's Avatar
    Aangemeld
    Jun 2005
    Locatie
    Heesch (NB)
    Leeftijd
    33
    Berichten
    2.176

    Re: eten eten en nog eens eten.

    idd ik heb precies hetzelfde gehad met Indy, maar heb je misschien een oprit bij de stal ofzo? dan zou ik het eerst daar eventjes oefenen en dan naar de wei gaan en met fases werken, heb ik gedaan in elk geval. en anders doe je voordat je begint met spelen, laat je haar/hem even ecpres wat eten
    NH Experience ---> Het natural-horsemanship event van het jaar!
    Skyriding : specialist in boomloze - en flexibele zadels met deskundig advies, passervice en testzadels
    Eager Ears ---> Voor de gezonde start van uw jonge paard

  11. #11

    Re: eten eten en nog eens eten.

    dat zou ik juist weer niet doen (het laten eten voor je echt begint.Je moet consequent zijn.Als jij met hem aan de gang gaat (halster om etc) eet hij niet.Het is voor je paard alleen maar onduidelijk dat ie in het begin wel mag eten en daarna opeens niet meer.kortom als jij met hem wil werken en zijn aandacht wil eet hij niet.
    www.niekelings.nl horsemanship op maat

  12. #12
    Actief Forumlid kimmy1985's Avatar
    Aangemeld
    Mar 2005
    Locatie
    huissen
    Leeftijd
    39
    Berichten
    105

    Re: eten eten en nog eens eten.

    Ik heb wel een verhard stukje maar dat is maar 4 bij 4.
    Ik kan binnen kort met hem wel op een strandje gaan oefenen vlak bij dus dan heeft hij ook geen gras meer.

  13. #13
    Forum Meubilair Tinky's Avatar
    Aangemeld
    Feb 2005
    Locatie
    Delft
    Leeftijd
    37
    Berichten
    3.656
    Dagboek Berichten
    1

    Re: eten eten en nog eens eten.

    ik kan je geen "parelli-antwoord" geven maar ik heb sinds een week een nieuw verzorgpaard en die was ook altijd, weiland uit en overal direct in het gras... toen ben ik als een idioot naast hem gaan springen en klappen en gek doen... verder ben ik persoonlijk met dit soort dingen van de iets hardere aanpak, er word gewoon niet gegeten.. basta.. en zo ja, en het gek doen maakt geen indruk.. dan komt er gewoon een ruk.. en dan is het klaar, dan kan ik gewoon rustig opstappen... ik moet er dan alleen wel even aan denken om hem, als ik hem terug zet in de wei, even toestemming te geven om te gaan eten.. anders staat tie me zo duf aan te kijken

    maarum, of dit parrelliproof is het werkt in elk geval

  14. #14

    Re: eten eten en nog eens eten.

    Tijdens het grondwerk heb ik het eten redelijk onder controle. Ik heb hetzelfde probleem eigenlijk met buitenrijden. Al het gras in de berm is zo verleidelijk! Ik hou de teugels nu zo, dat ze net niet bij het gras kan en als ze het probeert dus vanzelf tegengehouden wordt. Werkt goed, ik heb alleen een maf paard; laatst wilde ik het (grasrijke) talud op en toen kwam haar hoofd wel dicht bij het gras. Wat doet dat maffe paard: gaat met haar voor benen onder zich op de helling liggen om gras te eten. Ik stond echt voor gek!!

    Dit is nog wel grappig, maar nu ze niet meer bij het gras kan, gaat ze van bomen eten, vooral op smalle bospaadjes is dit een ramp. M'n cs heb ik op buitenrit nooit bij. Ze loopt constant te snaaien links en rechts en gaat af en toe gewoon stilstaan. Iemand nog tips om dit op te lossen?

  15. #15
    Actief Forumlid P a i s's Avatar
    Aangemeld
    Nov 2004
    Locatie
    Leeuwarden
    Berichten
    2.278

    Re: eten eten en nog eens eten.

    Het links en recht een tak meetrekken, vind ik zelf nooit een probleem. Het enige wat ik wil is dat hij doorloopt en oplet als ik 'veranderingen' aangeef (in snelheid en richting). Als hij tóch even stil staat, laat ik met mn actieve zit weten dat ik verder wil. Als er geen reactie komt, volgen fase 2 3 4 elkaar sneller op als normaal.
    Vaak draaft hij dan een paar passen, beledigd dat hij niet stilstaan mag, en gaat weer eten. Na een paar keer heeft hij het door - eten mag, maar stilstaan niet.
    Is ith a earthquake?! ____________
    _____________ Is it Thor, the GOD of the Thunder?!

    Oooh no no! It's unbelievable! Its tha Bie Ba Borus!!!

Pagina 1 van de 2 12 LaatsteLaatste

Bladwijzers

Forum Rechten

  • Je mag geen nieuwe topics plaatsen
  • Je mag geen reacties plaatsen
  • Je mag geen bijlagen toevoegen
  • Je mag jouw posts niet wijzigen
  •