Kellybelly: het is een illusie om te denken dat je je paard op een bit kunt houden als ze er echt vandoor gaat. Ik blijf erbij dat je niet naar buiten moet gaan als je een bit nodig denkt te hebben om je paard bij je te kunnen houden. Level 1 is juist voornamelijk gericht op 'safety', veiligheid. Juist de situaties die jij beschrijft leer je oplossen; met 1 teugel en zonder bit.

Antwoord met Citaat
Dat snap ik dus ook niet. Volgens mij kun je niet omgaan met je paard op de "parelli-manier" als je het maar beperkt tot 1 x per week. Als je nog niet naar buiten kan zonder bit, dan ga je nog niet naar buiten met je paard.
) Ik wil het ook zeker leren, en zodra ik zekerheid genoeg heb ga ik dat doen. De rem doet het op dit moment gewoon nog beter op het bit dan op het touwhalster. De bedoeling is dat dat gaat veranderen! (en hey: het gaat al vooruit: vorig jaar durfde ik niet zonder thiedeman en nu ligt die in het stof. Moest ik ook maar eens verkopen
)
...... Kga me nu een beetje schuldig voelen tov Kel 
Bladwijzers