Ik ben erg benieuwd of en HOE jullie een warming up doen als je een sessie met je paard begint.
Hoe bewust bereid je je paard voor op je plannen?
Zie je een warming up vooral mentaal of ook fysiek?
En hoe lang duurt je warming-up doorgaans.
Om even als eerste een antwoord te geven (wel zo netjes)
Aangezien ik weinig fysieks vraag en mn paard vrij stabiel is kwa state of mind, besteed ik hoogstens 5 minuten aan een check of Shanna Lb of RB neigt, of er enige connectie is (zoniet, dan gebruik ik een pattern om dat te krijgen) en of de basisgames die ik nodig heb voor mijn plan van die dag, allemaal goed gaan die dag.
Als ik wil werken aan overgangen op de cirkel bv, dan zal ik vooral de yoyogame checken, en misschien ook onze huidige connectiegrens aan de lasso, waarna ik vrij snel overga op mijn plan de campagne.
Ik was benieuwd of jullie bewust bezig zijn met een warmingup fase in je sessie? En zoniet, waarom niet.


Antwoord met Citaat
Hij is, meestal, LBi dus begin ik met wat langzame dingen zoals bijvoorbeeld een yoyo, een pattern in stap alvorens ik het tempo wat opvoer en wat uitdagender wordt. Idd ook kijken of de connectie er is, dus mentale warming up. Als Droo die dag meer RBi of meer LBe is, pas ik me aan. Bij LBe gelijk wat meer beweging en bij RBi ook langzaam beginnen. Maar ongeacht welke horsenality die dag naar boven komt, ben ik meestal zo'n 5 á 10 minuutjes met een warming up bezig. Hangt er ook weer een beetje vanaf wat ik die dag wil gaan doen. Als het meer dressuurmatig is, dan is mijn warming up wat langer vanwege het feit dat ik Droo ook fysiek op wil warmen.

. En bij hem ben ik net blij als een oefening met veel energie wordt uitgevoerd. Als hij de oortjes mooi naar voor zet en vlot stapt bij patterns of een squeeze in draf 




vind ik wel zo netjes[/s]
Bladwijzers